Gå til innhold

hva skjer er jeg deprimert?


Anbefalte innlegg

Skrevet

det er gått en stund siden jeg skrev.Alle gode råd hjalp desverre ikke, men muligens pga sommerferie og andre distraksjoner har jeg klart nesten i en måned å ikke gå inn på Pc for å spille kabal! Dette høres jo helt absurd ut,at en kabal kan bli et "livsproblem", men for meg er det slik!

Skrevet

.

Det trenger ikke å være et sykdomstegn at du liker å legge kabal på pc`n...

Det kommer litt an på hvor lenge du sitter her...

En time kabal er kanskje ikke sykt...18 timer kabal er sykt...

Hvor lenge sitter du om gangen?

Gjest nickotinea
Skrevet

Hei. Jeg skjønner at noen kan få problemer med sånne spill. Jeg sliter med litt tvang og må holde meg borte fra alt av spill. Husker da ungene hadde nintendo og mor satt oppe til over 4 om natten og spillte. Jeg måtte greie mere og mere hvis ikke trodde jeg det kom til å skje noe veldig ille. Det samme gjelder kabal og lignende.

Jeg holder meg derfor milevis unna alt som ligner på sånne spill.

  • 2 uker senere...
Skrevet

.

Det trenger ikke å være et sykdomstegn at du liker å legge kabal på pc`n...

Det kommer litt an på hvor lenge du sitter her...

En time kabal er kanskje ikke sykt...18 timer kabal er sykt...

Hvor lenge sitter du om gangen?

jeg kan sitte timeshvis opptil 6 -7 timer -derfor mener jeg at er det sykt og deprimerende.Det er nå gått en mnd og jeg har klart å holde meg unna, ikke uten vanskeligheter.Og jeg går litt rundt meg selv -som om alle timene jeg kastet bort med kortspill på pc er blitt et tomrom.Ofte skrur jeg på Pc, surfer litt her og der og vet ikke helt hva jeg skal gjøre.Jeg håper jeg sakte men sikkert får tilbake energi til å drive med konstruktive ting i løpet av dagen.

Jeg har også fått nakkeproblemer - diagnosen er artrose.Jeg har tittet litt på nettet og ser at artrose kan komme av depresjon.Ikke at det gjør det bedre, men gir meg uansett en forklaring.Jeg begynte å skrive her for å ha noen og snakke med (som ikke kjenner meg) om mine problemer og takker alle dere som svarer meg.Burde jeg gå til behandling, en psykolog f.eks? Jeg vil så gjerne være full av energi og lyst til kontakt med andre....men jeg sitter nå her i min "hule" og legger ut om meg selv kun til "anonyme".Er jeg feig? Tar jeg meg selv for narr?

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...