Gå til innhold

ELEKTROSJOKK


Anbefalte innlegg

Skrevet

Etter noen år med maximum 2-3 timers søvn pr. natt, og etter å ha prøvd "alt "uten noe hell, sier min søsters psykriater at siste utvei er elektrosjokk i hjernen.(hun har såkaldte blokkeringer, grunnet mye som har skjedd i livet hennes) Hun vil gjerne prøve, men er redd. Hun lurer på om dette blir gjort i våken tilstand, er det smerter, og er dette farlig å prøve? Har noen blitt skadet av å ha fått slik behandling ? Vi blir veldig takknemmelig for svar. Hilsen Søster

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Elektrosjokk blir idag gitt under narkose. Tidligere ble noen skadet, men nå tror jeg ikke dette ver tilfelle. Det blir regnet som helt ufarlig og utføres daglig ved psykiatriske sykehus over hele landet. Mange har svært god nytte av dette.

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Det blir gjort i en kortvaring narkose. Det er helt smertefritt og helt ufarlig.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...