Gå til innhold

Merkelig


Anbefalte innlegg

Nøtteskall
Skrevet

Når jeg tenker på problemene mine, så tenker jeg på engelsk inni hodet mit. Jeg er dårlig i engelsk, men merkelig nok så kommer engelske setninger fram når jeg tenker på hva jeg skal si til behandlere og omsorgspersone, ser for meg hele samtalen og har det klart for meg hva jeg skal si. Det ender ofte med at jeg ikke sier noe i det hele tatt fordi det høres så teit ut på norsk. Er jeg rar?... :-).

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det var jo en artig liten vri. Kanskje du prøver å distansere deg fra problemene ved å tenke på engelsk?

Bella Dotte
Skrevet

Det er ikke rart. Vi er overforet med emosjonelle uttrykk på engelsk, gjennom sanger og filmer, sitater og dikt. Jeg har det tildels på samme måten.

Gjest bjørkhild
Skrevet

Synes ikke dette er rart. Det er mange ord og uttrykk som klinger mye bedre på engelsk. Siden vi bor i Norge bør vi vel likevel snakke norsk :-)

Gjest Oksen Ferdinand
Skrevet

Det var jo en artig liten vri. Kanskje du prøver å distansere deg fra problemene ved å tenke på engelsk?

Whats the problem? Talk to me!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...