Gå til innhold

Den nye regjeringen og psykisk helse


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg synes det var fint at Erna Solberg nevnte psykisk helse i nyttårstalen sin. Men ifølge søsteren min gir de ikke noe penger for å styrke dette området. Jeg får det ikke til å henge sammen. De har jo nevnt flere ganger at de skal styrke dette området. Noen som vet mer enn meg her? Vil de psykisk syke få det bedre eller verre med den nye regjeringen?

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Helsevesenet styres via helseministerens/regjeringens styringsdokument/oppdragsdokument. Dette sendes til de regionale helseforetak (RHF) som igjen sender det videre til sine helseforetak (HF).

 

De totale rammene til helsevesenet øker. I tillegg skriver helseministeren i dokumentene at økningen innen psykiatri og rus skal være større enn innen somatikken. Summen av dette er at det kommer mer penger til rus og psykiatri :-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...