Gå til innhold

PMS og depresjon


Anbefalte innlegg

Gjest Fannyfone
Skrevet

Har ikke vært her på forumet på veldig lenge. Grunnen er en alvorlig depresjon med selvmordsforsøk og innelggelse.

Uansett. Jeg har fått høre at jeg virker ekstra deprimert under PMS. Vet ikke selv hva jeg føler rundt dette. Føler meg deprimert hele tiden.

Har en kusine som ellers ikke sliter med depresjon, men som bokstavelig talt sitter og gråter i en uke ved mens og PMS.

Er dette vanlig? Har det noe med hormoner å gjøre?

Hadde satt pris på svar fra deg!

Gjest kjenner
Skrevet

kjenner selv noen ganger under PMS at jeg blir veldig deprimert. Da er ingenting til å holde ut. Veldig frustrerende det der. Det værste med det hele er at jeg ikke tar hintet før etter at mensen har kommet. Da tenker jeg bestandig at der har du grunnen til at du har vært så deprimert.

Det skal sies at det blir veldig mye mer selvskading i denne perioden enn ellers.

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Dersom depresjonen er så sterk at det likevel er aktuelt med medisiner, vil jeg sterkt anbefale SSRI som også kan brukes ved svært alvorlige tilfeller av PMS.

Gjest (Anonymous)
Skrevet

progesteronbehandling skal visst også være til hjelp..

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...