Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Gjest utennick
Skrevet

Hei

Har noen av dere som har adoptert mer enn en gang, på en eller annen måte uttrykt ønske om pike eller gutt?

(f.eks. i noen av dokumentene som sendes over?)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da vi søkte for andre gang, sa vi i samtale med bv at det hadde vært morsomt å få jente når vi fra før hadde en gutt. Men vi presiserte samtidig at begge kjønn ville være svært velkomne!

Dette ble skrevet i sosialrapporten. Men jeg tviler på at det var avgjørende for utfallet - at vi faktisk fikk ei jente som nr. 2.

I India ihvertfall, har jeg inntrykk av at de forsøker å matche barn og familie helt uavhengig av denne typen kriterier, selvom det ofte er slik at man får tildelt motsatt kjønn ved adopsjon nr.2.

Hilsen fra

Skrevet

Vi har en gutt på 7 år. I søknaden til VB skrev vi på en forsiktig, liten setning om at sønnen vår ønsket seg en lillesøster (det gjorde han riktignok ikke!). Vi skrev det sammen sted son man setter ønsket alder. Veslejenta kom fra Korea for 1 år siden!

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...