Gå til innhold

Metallyd


Anbefalte innlegg

Gjest metallica
Skrevet

Er det noen som vet hvordan jeg skal stille inn equalizeren på pc-en for å unngå metallisk klanglyd når jeg hører på radio.

Eller er det noe annet jeg kan stille på? Forb. irriterende, citoyen du må da vite??

Fortsetter under...

Skrevet

Hehe, lyd er ikke mitt felt :) Men mye avhenger jo av kvaliteten på lydkortet, da - og også på kvaliteten på radiosendingen. De fleste nettradioer sender i lav kvalitet for at det skal gå raskt nok til å høre på løpende bånd.

Du får prøve deg fram..

Skrevet

Metallisk klang kan skyldes akustisk tilbakekobling gjennom mikrofonen. Demp mikrofoninngangen eller ta ut ledningen.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...