Gå til innhold

Reise til kina - forholdsregler


Anbefalte innlegg

Gjest Lykkelig kinamams

Vi ble veldig syke da vi kom hjem fra 1. kinatur. Og mange ble syke på turen. Vi hadde pådratt oss lungebetennelse. Andre fikk kraftige luftveisinfeksjoner og/eller magetrøbbel.

På tur nr 2 fulgte vi noen gode råd. 1) Vi brukte ikke airkondisjon på hotellrommet når vi var tilstede, altså om natten. 2)Vi benyttet hygienerutiner som man gjorde i Norge på 50-tallet; vi vasket hendene veldig ofte, vi la et laken på teppet på hotellet når vi samlet oss der med ungene, vi lot ikke barna sitte på gaten etc. Barna våre hadde kanskje ikke vært utenfor barnehjemmet og var slett ikke herdet mot alt?

Vel, vi holdt oss i alle fall friske på den turen. I tillegg hadde vi med ekstra mye legemidler

mot hode,magesmerter og feber som vi ga bort til de som ble syke, for da er ens egen rasjon for lite.

Kort sagt, virus er virus, men man får ta de forholdsregler man kan.

Gratulerer, og lykke til for de som snart skal reise !!

Lenke til kommentar
https://forum.doktoronline.no/topic/147326-reise-til-kina-forholdsregler/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...