Gå til innhold

"En sann historie"?? "søndagshumor"


Anbefalte innlegg

Kåre Kruttlapp
Skrevet

Hørte på et kåseri for mange år siden av radarparet Knut Borge og Torkjell Berlufsen og følgende ble fortalt:En familie med nyinnkjøpt Volvo stasjonsvogn skulle på ferie til danmark og planen var å kjøre innom en dyrepark.Ungene ville svært gjerne kjøre igjennom apeland men det syntes pappaen var en svært dårlig ide for bilen var ny og han skulle ikke riskere at aper klatret på den nye bilen.

Da ble det i familieråd avtalt at å kjøre gjennom safari land var langt tryggere for familie og bil.Det var vakkert varmt vær den dagen og reglementet i dyreparken var at alle vinduer skulle lukkes.Reglene ble fulgt og turen igjennom parken var spennende for barn og voksne.Men familien hadde glemt\oversett en ting og det var soltaket på bilen.

Bakfra kom en lang sjiraff slentrende og lurte på hva denne luken kunne by på av mat og ned gjennom luken stakk den hodet med det resultat at mammaen i bilen fikk panikk og lukket soltaket med et trykk på knappen.

Det resulterte da i at sjiraffen også fikk panikk siden hodet satt fast og kastet opp inne i bilen og bena gikk som trommestikker på bilens karosseri.

Familien kom seg ut og fikk tilkalt hjelp for å få den stakkars sjiraffen løs og omsider løste det seg.Men familiefar var slettes ikke fornøyd for den nye bilen var helt rundbulka og medtatt av sjiraffens kamp for å komme seg løs.

I sjokktilstand reiste familien videre på ferden og tok inn på et vertshus hvor de ville spise og leske seg i sommervarmen og ta innover seg dagens eskapader og slappe av.

Far bestilte seg et par elefantøl "13 %" fordi det trengte han for å roe nervene.De spiste og koste seg og så fortsatte ferden.

Etter noen mil må de bremse ned fordi det akkurat har skjedd en trafikkulykke og de blir stående fast som bil nr 1 i køen.

Utrykningspolitiet ankom og fikk se denne rundbulka Volvoen og lurte på om denne hadde noe med ulykken å gjøre?

Familiefar protesterte og begynte å forklare om seansen i dyreparken med sjiraffen samtidig som alkoholdunsten nådde politibetjentens nese.Familiefaren ble ansett som beruset og ikke troverdig og ble geleidet ut av bilen i sine barns påsyn og inn i politibilen.

Etter lange samtaler med politiet ble historien bekreftet og familen fikk fortsette ferien.

Moralen blir da: et par "elefantøl gjør ingen verdens ting" men en tur i dyreparken kan velte en hel ferie!

Skrevet

Denne historien hørte jeg for mange år siden. Historien skulle være opplevd av en venn av en venn. Hmm!

Kåre Kruttlapp
Skrevet

Denne historien hørte jeg for mange år siden. Historien skulle være opplevd av en venn av en venn. Hmm!

Ja den skulle visst være det.Artig at du også husker den.Hørte den i 1986 mener jeg

Skrevet

Morsomt med vandrehistorier. Av og til kan de vise seg å være sanne også. En bekjent av meg fortalte en histore til et større selskap en gang da en av tilhørerne sa "det er altså søstra mi du snakker om her".

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...