Gjest Aimabel Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Synes det har blitt veldig mye dyrere siste åra. Husker vi en gang hadde 2500 i snitt pr mnd. Nå er det vel nærmere 4000. Og vi handler ikke dyre varer. 0 Siter
waxo Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Vi er 5 i familien og bruker nok rundt 1600 + i uka.. Handler det vi trenger og handler veldig skjeldent det som er dyrt. 0 Siter
....AV Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Matprisene har gått ganske mye opp de siste årene. Vi er fire i familien og bruker mellom 1500 og 2000 i uken. 0 Siter
BMS! Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Nei, uff for en ubehagelig tråd. Det orker jeg nesten ikke tenke på engang. Tør ikke tippe heller, jeg har null peiling. Om jeg er tøff, så skal jeg spare alle kviteringer i februar (det er jo den korteste måneden også :-D).... 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Det spørs på ka du mener med mat/kolonialvarer. Er det innkludert barbersaker, toalettpapir, shampoo, tannkrem, stearinlys osv., så bruker eg nok ca. 3500.- pr.mnd. 0 Siter
Colette Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Det spørs på ka du mener med mat/kolonialvarer. Er det innkludert barbersaker, toalettpapir, shampoo, tannkrem, stearinlys osv., så bruker eg nok ca. 3500.- pr.mnd. Jeg bor alene, og bruker mellom 1500 og 2000 i uka i dagligvarebutikkene. Da er det riktignok inkludert litt for til 5 katter, for ca.kr. 150,00 - tenker jeg. Jeg ser aldri på prislappen, men kjøper akkurat det jeg har lyst på :-) 0 Siter
AneM1365380603 Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Vi har helgehandel som kommer på ca 1500, i tillegg til det som handles ellers i uka. Vi er 2 voksne og fire barn. 0 Siter
Gjest Nyter livet Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 I dagligvarebutikken legger vi igjen mellom 8000 og 10.000 hver måned, kan jeg tenke meg. Vi er bare to voksne, men unner oss god mat, og vi har endel gjester. 0 Siter
Gjest prust Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 I dagligvarebutikken legger vi igjen mellom 8000 og 10.000 hver måned, kan jeg tenke meg. Vi er bare to voksne, men unner oss god mat, og vi har endel gjester. Oi - det var sabla mye. Hva spiser dere da? 0 Siter
Gjest mora2 Skrevet 31. januar 2009 Skrevet 31. januar 2009 Vi bruker vel nå mellom 3-4000 en plass. :0) 0 Siter
Gjest Kongen dy. Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Jeg bor alene, og bruker mellom 1500 og 2000 i uka i dagligvarebutikkene. Da er det riktignok inkludert litt for til 5 katter, for ca.kr. 150,00 - tenker jeg. Jeg ser aldri på prislappen, men kjøper akkurat det jeg har lyst på :-) Det hørtes veldig mye ut. Inkluderer det øl og røyk? 0 Siter
Gjest hønse-Magda Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Oi - det var sabla mye. Hva spiser dere da? Gåselever? 0 Siter
Elis31 Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Alt for mye! Vi er ikke flinke og handler daglig. Det blir også kastet en del mat, fordi vi ikke er flinke til å planlegge. Men på budsjettet har vi 7000, og jeg regner med at 7000-8000 bør holde, for alt det man handler på en matbutikk. Vi er to voksne og to barn. På tide å stramme inn her, og skjerpe seg. 0 Siter
AAA Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Mellom 4 og 5000 kroner i måneden tenker jeg. Vi er 2 voksne og 2 barn. 0 Siter
mosj Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Vi bruker ca 4000 i måneden på alt av dagligvarer, er 2 voksne og en tenåring. 0 Siter
Gjest Aimabel Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Det spørs på ka du mener med mat/kolonialvarer. Er det innkludert barbersaker, toalettpapir, shampoo, tannkrem, stearinlys osv., så bruker eg nok ca. 3500.- pr.mnd. Ja, jeg tenker på hele regninga, alt man får puttet oppi vogna i matbutikken. Ellers blir det stress å regne på de:-) 0 Siter
Gjest Aimabel Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 I dagligvarebutikken legger vi igjen mellom 8000 og 10.000 hver måned, kan jeg tenke meg. Vi er bare to voksne, men unner oss god mat, og vi har endel gjester. Oi, det var mye! Og dere kaster ikke mye mat heller? Hyggelig med mye besøk, det koster det ja :-) 0 Siter
Gjest Aimabel Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Vi bruker ca 4000 i måneden på alt av dagligvarer, er 2 voksne og en tenåring. _dagligvarer_ er det det heter ja, kom ikke på det i går.... :-) 0 Siter
Gjest Geir Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Ja, jeg tenker på hele regninga, alt man får puttet oppi vogna i matbutikken. Ellers blir det stress å regne på de:-) Ok, greit å vite. Da blir det nok minst Kr. 3 500.- på meg, handler jo både sokker, lyspærer og alt mulig der, dessuten så varierer det etter om eg er aleine eller om sønnen min bor her. Han spiser som en hest, og da må eg spise mindre for å få det til å "gå rundt" økonomisk. 0 Siter
Gjest Nyter livet Skrevet 1. februar 2009 Skrevet 1. februar 2009 Oi - det var sabla mye. Hva spiser dere da? Masse frukt bl.a., og det er veldig dyrt. Ellers går det i grønnsaker, fisk, kjøtt, en del økologiske produkter, som jo også er veldig dyrt. Nøtter bruker vi en del av, og vi kjøper dyre brød. En skal ha god råd for å kunne spise sunt. Det er et tankekors at den billigste måten å overleve på er å spise 'sølemat'. 0 Siter
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.