Gå til innhold

Forferdelig hoste


Anbefalte innlegg

Gjest Hostehesten
Skrevet

Har hatt det i nesten en mnd. nå. Endte med at jeg kastet opp tre ganger nå i sted. Kan man få noe hos legen som demper hosten?

Gjest Psyk av alt
Skrevet

Det er en ide å få sjekket hvorfor du har hostet så lenge.

Det finnes reseptfrie midler på apotek, men med varierende effekt.

Om du har tørrhoste kan du forsøke Noskapin, ved slimhoste Bisolvon. Andre reseptfrie hostemiksturer har begrenset effekt.

Legen kan skrive ut sterkere saker, som Cosylan ved tørrhoste eller Solvipect Comp som er både slimløsende og hostedempende. Man kan også få kodein tabletter mot hoste.

Men, som sagt, det er viktig å finne årsaken til hosten, det tar legen seg av.

Skrevet

''Kan man få noe hos legen som demper hosten?''

Det kan du sikkert, men det viktigste er vel også å få sjekket hva som er årsaken til hostingen? Bestill en legetime og bli sjekket:-)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...