Gå til innhold

Selge bil privat?


Anbefalte innlegg

Gjest familiepappa'n
Skrevet

Jeg vurderer å selge bilen min på det private markedet, men så hører jeg fra naboen at man ikke lenger kan selge den "som den er". Naboen sier at det har kommet nye regler slik at kjøperen har to års reklamasjonsfrist på den!?! Stemmer dette, og hvordan fungerer dette i så tilfelle?

Fortsetter under...

Skrevet

Jeg vet ikke, men man kan fremdeles laste ned skjema fra NAF hvor man krysser av for at bilen selgen "som den står" i alle fall... Har nettopp gjort det selv.

Gjest Høstløv
Skrevet

NAF sine råd ved salg av bil privat finner du har.

http://www.naf.no/Alle-saker/NAF-eksperten/Kjop-og-salg/Rad-ved-salg-av-bil/

''Ved salg av bruktbil, er det vanlig å ta forbehold om at bilen selges ”som den er”, ”som forevist” eller lignende. Når bilen selges som den er, betyr det at kjøperen i utgangspunktet aksepterer at han/hun kjøper en bil i den tilstand den er, og med de feil og mangler den har. Selger vil likevel kunne bli ansvarlig dersom det er gitt mangelfulle eller uriktige opplysninger om forhold ved bilen, eller dersom bilen er i vesentlig dårligere stand enn kjøperen hadde grunn til å forvente.''

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...