Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg var ulykkelig i går og det satte seg i maven. Så husket jeg på et tips jeg fikk av en god venn en gang. "Feel and breathe". Det betyr at man anerkjenner følelsen og ikke prøver å skyve den bort eller intellektualisere. Så puster man med maven og bare føler. Jeg smilte ikke og prøvde ikke desperat å være glad. Følelsen forandret seg fra smertefull til tung og myk. Jeg passet på å bare føle. Ikke lytte til stemmen i hodet. Resten av kvelden passet jeg på å puste med maven, jeg skrev mye og drakk mye vann.

Prøv det. Kanskje det funker for deg også.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, det funker, og faktisk på fysiske følelser også :-).

Har du prøvd mindfulness? Det dreier seg mye om akkurat dette. Anbefaler boken "Stress" av Andries Kroese, sjekk ellers linken til NHD her: http://doktoronline.no/forum3/bin/gotomsg.wa2?MessageId=4753196

Hei. Jeg har nettopp kjøpt en bok om mindfulness. "Finding peace in a frantic world." Jeg har ikke kommet gjennom den. Mye å tenke på.Takk for tipset uansett. Skal sjekke siden.

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...