Gå til innhold

Finnes det en medisin som tar angst og uro


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har til nå tatt zyprexa. Finnes det noe alternativ som tar angst,uro,"rare tanker",grandiose ideer og generellt et urolig hode

som kan taes etter behov og har få bivirkninger?

Skrevet

Både Vival og Sobril gjør akkurat det, men de er svært vanedannende.

Gjest Seroquel
Skrevet

Jeg tar Seroquel (200mg 2x daglig) og mener det hjelper godt mot ekstremt tankekaos. Men hva som er bra er individuelt.

Nils Håvard Dahl, psykiater
Skrevet

Du bør bruke medisiner i samme gruppen som Zyprexa. Det er Seroquel, Serdolect, Zeldox, Risperdal, Solian og Abilify.

Skrevet

Både Vival og Sobril gjør akkurat det, men de er svært vanedannende.

Ja, er vanedannende, men behøver ikke være det. Man må vel være obs og passe på selv. For min del har jeg hatt Sobril i huset i 12 år, brukt dem i perioder, men aldri følt noe avhengighetsfølelse. Periodene kan være på noen dager til en-to måneder, nesten daglig da, men ikke mere enn 1-2 pr dag (15 mg.)

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Innholdet ditt inneholder uttrykk som vi ikke tillater. Vennligst endre innholdet ditt slik at det ikke lenger inneholder de markerte ordene nedenfor.
Skriv svar til emnet...

×   Du har limt inn tekst med formatering.   Lim inn uten formatering i stedet

  Du kan kun bruke opp til 75 smilefjes.

×   Lenken din har blitt bygget inn på siden automatisk.   Vis som en ordinær lenke i stedet

×   Tidligere tekst har blitt gjenopprettet.   Tøm tekstverktøy

×   Du kan ikke lime inn bilder direkte. Last opp eller legg inn bilder fra URL.

Laster...
×
×
  • Opprett ny...